Usuwanie dziennikarzy z przestrzeni publicznej za to, że poruszają tematy w sposób, który się komuś nie podoba, to działanie szkodliwe dla wszystkich stron: dla dziennikarza, bo po raz kolejny traci pracę, dla polityków, którzy chcąc się go pozbyć, wychodzą poza swoje kompetencje i dla nas wszystkich, których pozbawia się możliwości poznania innego punktu widzenia niż oficjalny – mówiła dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w środowym felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” w Radiu Maryja.