Wpisy autora Angelika Regulska

[TYLKO U NAS] Dr I. Nowosad: WSKSiM jest w Polsce jedyną uczelnią oferującą kierunek informatyka medialna, a teraz uczelnia uruchamia go również na stopniu magisterskim

Przed niespełna czterema laty, kiedy WSKSiM ubiegała się o kierunek studiów informatyka medialna pierwszego stopnia, w Europie kierunek ten był dostępny tylko w dwóch niemieckich uczelniach, jednej angielskiej i jednej austriackiej, więc byliśmy naprawdę pionierami – można powiedzieć – nawet na rynku europejskim. Zdecydowanie w Polsce jesteśmy w dalszym ciągu jedyną uczelnią oferującą ten kierunek (…) W tej chwili radosną nowiną jest to, że możemy uruchomić ten kierunek również na stopniu drugim, czyli magisterskim – podkreśliła dr Ilona Nowosad, kierownik Instytutu Informatyki Medialnej WSKSiM, prodziekan ds. studenckich i kształcenia WSKSiM, w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] K. Pawłowska: Konwencji stambulskiej wciąż nie ratyfikowała znaczna część państw należących do Rady Europy. Polska to jedyne państwo grupy V4, które tę konwencję ratyfikowało

Konwencji stambulskiej wciąż nie ratyfikowała znaczna część państw należących do Rady Europy, których populacja stanowi ponad 40 proc. Rady Europy. Co więcej, Polska jest jedynym państwem z Grupy Wyszehradzkiej, które tę konwencję ratyfikowało. Te państwa, które nie przyjęły konwencji stambulskiej, nie przyjęły jej nie dlatego, że nie chcą walczyć z przemocą domową, nie chcą walczyć z przemocą wobec kobiet, ale właśnie dlatego, że konwencja rodzi tak wiele wątpliwości ze względu na jej ideologiczny charakter – mówiła w środowym programie „Rykoszetem” na antenie TV Trwam Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu Ordo Iuris.