Ekstraklasa. Probierz w końcu zwycięski przy Cichej i to w jakim stylu!

Jagiellonia Białystok rozgromiła Ruch Chorzów 4:0 w wyjazdowym spotkaniu 20. kolejki Ekstraklasy. Sprawę podopiecznym Michała Probierza ułatwiła czerwona kartka dla Matusa Putnocky’ego. Bramki dla Jagi zdobyli: Taras Romanczuk, Karol Mackiewicz, Przemysław Frankowski oraz Piotr Tomasik.

Przyjazd białostoczan do Chorzowa miał być przełomowy. Jagiellonia nie wygrała jeszcze na Śląsku w żadnym spotkaniu na poziomie Ekstraklasy. Zwycięstwa nie wywiózł stamtąd także trener drużyny z Podlasia – Michał Probierz.

Ruch - Jagiellonia (1)Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. W 6. minucie Matus Putnocky zatrzymał uderzenie z dystansu Jacka Góralskiego, a chwilę później golkiper Niebieskich popisał się refleksem przy strzale Tarasa Romanczuka. Po drugiej stronie boiska z dobrej strony pokazał się Maciej Iwański, który po dośrodkowaniu Marka Zieńczuka przymierzył w poprzeczkę. Kolejne fragmenty meczu nie były już tak fascynujące aż do doliczonego czasu gry. Wówczas w roli głównej wystąpił golkiper Ruchu – Matus Putnocky. Słowak najpierw uchronił swoją drużynę od utraty gola, po strzale głową niepilnowanego Przemysława Frankowskiego, a chwilę później za faul na Fiodorze Cernychu wyleciał z boiska. Sędzia podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Taras Romanczuk i pierwsza część gry zakończyła się skromnym prowadzeniem przyjezdnych.

Ruch - Jagiellonia (2)Po przerwie goście całkowicie kontrolowali spotkanie i długo wymieniali między sobą podania. Defensywę miejscowych przełamali w 58. minucie. Podanie Konstantina Vassiljeva wykorzystał Karol Mackiewicz, który z trudnej pozycji zdołał pokonać Wojciecha Skabę. Już pięć minut później do siatki trafił Przemysław Frankowski. Skrzydłowy Jagi całkowicie niepilnowany przez obrońców Ruchu nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce rywali. W końcówce drugiego karnego wywalczył Cernych, a gola z jedenastu metrów zdobył tym razem Piotr Tomasik, ustalając wynik meczu na 4:0 dla gości.

Michał Probierz w końcu wygrał przy Cichej, a jego Jagiellonia awansowała na 8. pozycję w ligowej tabeli. Ruch z kolei nadal zajmuje 5. miejsce.