„Przywództwo. Dyscyplina” – 4 tys. Wojowników Maryi na ogólnopolskim spotkaniu w Ostrowie Wielkopolskim
Ponad 4 tys. mężczyzn z Polski i Europy przeszło w procesji różańcowej ulicami Ostrowa Wielkopolskiego w ramach Ogólnopolskiego Spotkania Wojowników Maryi. Wraz z Wojownikami szedł biskup kaliski ks. Damian Bryl, który w Arenie przewodniczył Mszy świętej. Wydarzeniu towarzyszyło hasło „Przywództwo. Dyscyplina”.
– Wielu z was jest ojcami. Czy dajecie waszym dzieciom czas, bezpieczną przestrzeń, żeby mogły się wypowiedzieć, żeby mogły opowiedzieć co było w szkole, co przeżyły w czasie meczu? Czy w waszych wspólnotach lokalnych dajecie sobie taką możliwość, żeby ktoś, kto przeżywa jakąś trudną sprawę, mógł o tym powiedzieć, został przyjęty, a nie wyśmiany? Czy potrafimy być dyskretni, gdy ktoś dzieli się ważnymi przeżyciami, szczególnie trudnymi. Czy nasza wspólnota jest wspólnotą, w której bezpiecznie można wyrazić swoje serce? (…) Wróćcie do waszych domów, wspólnot inni, umocnieni, otwarci i gotowi z nadzieją podejmować to, co Opatrzność przygotowała – mówił biskup kaliski.

Do Ruchu Wojowników Maryi należy ponad 140 grup regionalnych w Polsce, w Europie, w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie. Obecnie moderatorem WM jest ks. Paweł Żurawiński SDB, proboszcz parafii św. Antoniego i kustosz Sanktuarium bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kobylance.
radiomaryja.pl/Nasz Dziennik



