fot. pixabay.com

Międzynarodowa konferencja „Wkład Polski w budowanie Europy” na KUL

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa zatytułowana „Wkład Polski w budowanie Europy”. Konferencja odbywa się w ramach IX Kongresu Ruchu Europa Christi. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Otwarcia konferencji dokonał ks. prof. Mirosław Sitarz, prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

– Witam wszystkich duchownych i świeckich obecnych tutaj na auli, jak i uczestniczących w konferencji za pośrednictwem internetu – powiedział ks. prof. Mirosław Sitarz.

Gdyby nie Polska i Polacy, to Europy chrześcijańskiej już by nie było – podkreślił minister edukacji i nauki w latach 2020-2023, profesor Przemysław Czarnek.

– Ten wkład jest zarówno na polu obrony wiary, obrony chrześcijaństwa, ale także na polu naukowym i każdym innym, który dotyczył budowania Europy – wskazał prof. Przemysław Czarnek.

O promieniowaniu polskiej szkoły modlitwy na Europę i świat mówił ks. prof. Andrzej Kiciński z KUL.

– Znamy dobrze Koronkę do Bożego Miłosierdzia, znamy dobrze życiorys s. Faustyny Kowalskiej, które to stają się ciągle najlepszymi ambasadorami Polski w świecie – zaznaczył ks. prof. Andrzej Kiciński.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i Telewizja Trwam.

TV Trwam News

drukuj