fot. pixabay.com

Świętokrzyskie: rozpoczęto budowę nowego zakładu produkcji wody mineralnej „Buskowianka”

Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęła się budowa nowego zakładu produkcji wody mineralnej „Buskowianka”, który powstanie w miejscowości Wełecz (woj. świętokrzyskie). Koszt budowy wyniesie 28 mln zł.

Koncepcja projektowa zakłada budowę zakładu produkcji wody mineralnej wraz z wyposażeniem w linię technologiczną, służącą do rozlewu wody mineralnej do butelek PET. Wydajność nowej linii technologicznej to 14 tys. sztuk butelek PET o pojemności 0,5 l na godzinę i około 9 tys. sztuk butelek 1,5 l na godzinę.

„Cieszę się bardzo, że plany rozbudowy linii produkcyjnej wody uzdrowiskowej w Busku-Zdroju zaczynają się urzeczywistniać” – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski.

Przygotowana koncepcja zakłada w późniejszym terminie doposażenie zakładu w linię technologiczną dla butelek szklanych.

Sukcesywne przenoszenie obecnego zakładu produkcji do miejscowości Wełecz zapewni uwolnienie terenów Uzdrowiska Busko-Zdrój pod inwestycje, związane z rozbudową działalności leczniczej i uzdrowiskowej.

Na budowę zakładu Uzdrowisko Busko-Zdrój otrzymało wsparcie finansowe ze środków Agencji Rozwoju Przemysłu w wysokości 17 mln zł. Całkowity koszt budowy zakładu to około 28 mln zł. Prace budowlane mają się zakończyć w październiku br.

PAP

drukuj