WTA Miami. Szybki awans Igi Świątek do 1/8 finału

Iga Świątek awansowała do 1/8 finału turnieju tenisowego WTA w Miami. W 3. rundzie Polka, która wkrótce zostanie liderką światowego rankingu, pokonała Madison Brengle (6:0, 6:3). Kolejną rywalką będzie inna Amerykanka – Cori Gauff.

Tenisistka z Raszyna nie zwalnia tempa. Niedawno wygrała turniej w Indian Wells, a teraz pewnie zmierza przez kolejne fazy innej prestiżowej imprezy. Na otwarcie w Miami miała wolny los. W drugiej rundzie wygrała ze Szwajcarką Viktoriją Golubic (6:2, 6:0), a trzecią również przeszła bez większych kłopotów. Jej pojedynek z Brengle (59. miejsce na liście WTA) trwał tylko godzinę i pięć minut.

Pierwszy set to popis Igi Świątek, która nie oddała rywalce żadnego gema. W drugim było ciekawiej. Do stanu 3:3 trwała wyrównana rywalizacja. Od tego momentu Polka zaczęła dominować. Przy stanie 4:3 przełamała rywalkę po zaciętym gemie i ostatecznie zwyciężyła 6:3.

Z doświadczoną Amerykanką zmierzyła się po raz trzeci. W 2018 roku w Charleston przegrała z Madison Brengle, ale trzy lata później w Adelajdzie zdołała się zrewanżować.

W 1/8 finału przeciwniczką Igi Świątek będzie zaledwie 18-letnia Cori „Coco” Gauff, rozstawiona w Miami z numerem czternastym. Tenisistki zmierzą się ze sobą po raz drugi – w maju 2021 roku w półfinale w Rzymie lepsza okazała się Polka.