Euro 2020. Emocjonująca dogrywka na Wembley. Włosi pokonali Austrię

Reprezentacja Włoch po zaciętym meczu pokonali Austrię 2:1 w 1/8 finału Euro 2020. Wszystkie bramki padły w dogrywce. Zwycięstwo „Azzurrim” zapewnili Federico Chiesa i Matteo Pessina. Wynik ustalił Sasa Kalajdzić.

Spotkanie Austrii z Włochami do końca podstawowego czasu było pełne walki. Podopieczni Roberto Manciniego kreowali ataki, które były skutecznie blokowane przez rywali. Natomiast Austriacy skupieni byli na szukaniu swoich szans w kontratakach i przy stałych fragmentach gry.

W 16. minucie Leonardo Spinazzola zacentrował w pole karne. Piłka trafiła pod nogi niepilnowanego Nicolo Barelli, który uderzył ze skraju „szesnastki”. Daniel Bachmann odbił jednak strzał nogą. Po nieco ponad pół godzinie gry z dystansu przymierzył Ciro Immboile, ale trafił jedynie w słupek.

Po zmianie stron do głosu próbowali dojść Austriacy. Strzały Davida Alaby i Marcela Sabitzera były niecelne. Natomiast gol Marko Arnautovicia został nieuznany ze względu na pozycję spaloną napastnika. Włosi z kolei nie zagrozili poważnie bramce rywali. Piłkarze musieli więc powalczyć o awans w dogrywce.

Dodatkowe pół godziny gry dostarczyło znacznie więcej emocji. Te zaczęły się już w 95. minucie. Leonardo Spinazzola dograł do wbiegającego w pole karne Federico Chiesy. Skrzydłowy sprytnie minął rywala i uderzeniem z ostrego kąta pokonał Daniela Bachmanna.

W 104. minucie rzut wolny dla Włochów wywalczył Andrea Belotti. Do jego wykonania podszedł Lorenzo Insigne. Piłkarz Napoli skierował piłkę w kierunku „okienka” bramki, ale fenomenalną paradą wykazał się austriacki bramkarz. Chwilę później Belotti utrzymał się przy futbolówce i odegrał do Matteo Pessiny. Ten mocnym strzałem podwyższył na 2:0.

Austriacy zdołali odpowiedzieć w 114. minucie. Louis Schaub dośrodkował z rzutu rożnego. Jako pierwszy do piłki dopadł Sasa Kalajdzić, który szczupakiem wpisał się na listę strzelców. Podopieczni Franco Fody nie stworzyli już więcej okazji, dzięki czemu to Włosi awansowali do ćwierćfinału.

Teraz „Azzurri” zmierzą się w 1/4 finału mistrzostw Europy ze zwycięzcą meczu Belgia – Portugalia. Mecz ćwierćfinałowy rozegrany zostanie będzie 2 lipca o godz. 21.00 w Monachium.