Ojciec Święty Franciszek zaapelował do księży o odwiedzanie chorych
Ojciec Święty Franciszek zaapelował do kapłanów, by odwiedzali chorych w dniach epidemii koronawirusa. Papież skierował to wezwanie w trakcie porannej Mszy św. sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty.
Ojciec Święty przewodniczył porannej Eucharystii bez udziału grup wiernych, co jest rezultatem specjalnych kroków prewencji wprowadzonych również w Watykanie z powodu epidemii.
– Módlmy się za chorych, za pracowników służby zdrowia, za osoby, które cierpią z powodu tej epidemii. Módlmy się do Pana także za naszych księży, aby mieli odwagę wyjść do chorych, niosąc siłę Słowa Bożego i Eucharystii oraz towarzyszyć personelowi medycznemu i wolontariuszom w ich pracy – akcentował Papież.
W całych Włoszech, gdzie obowiązują radykalne ograniczenia w ramach walki z koronawirusem, nie są odprawiane Msze święte w kościołach. Najnowszy bilans epidemii w tym kraju to 463 zmarłych i ponad 9 100 potwierdzonych przypadków zarażeń.
Z kolei w Polsce Jasna Góra włącza się w ogólnokościelną modlitwę o ustanie epidemii rozprzestrzeniania się koronawirusa. Modlitwa zanoszona będzie od dzisiaj podczas Apeli Jasnogórskich.
Do złożenia konkretnego daru duchowego z naszej modlitwy, zwłaszcza podczas #ApelJasnogórski, wzywa przeor częstochowskiego sanktuarium. Na #JasnaGóra od dziś podczas wieczornej modlitwy Polaków o 21.00 śpiewane będą też Suplikacje z błaganiem o oddalenie epidemii koronawirusa. pic.twitter.com/nU5aM7N5sd
— JasnaGoraNews (@JasnaGoraNews) March 10, 2020
RIRM


