Księża biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu i instytucji kościelnych
Podczas 384. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, 8 października, księża biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz do instytucji kościelnych podległych Konferencji Episkopatu Polski.
***
Publikujemy wyniki wyborów:
- Członek Komisji Mieszanej: Biskupi – Wyżsi Przełożeni Życia Konsekrowanego
- bp Łukasz BUZUN OSPPE – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję
- Członek Komisji Mieszanej: Biskupi – Wyżsi Przełożeni Życia Konsekrowanego
- bp Ryszard KASYNA – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję
- Przewodniczący Komisji Nauki Wiary
- abp Stanisław BUDZIK – Wybór na 1. pięcioletnią kadencję
- Przewodniczący Podkomisji ds. Służby Liturgicznej
- abp Józef GÓRZYŃSKI – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję
- Przewodniczący Zespołu Programowego ds. Telewizyjnych Transmisji Mszy Świętych
- abp Józef GÓRZYŃSKI – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję
- Przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Niewierzącymi
- bp Wiesław ŚMIGIEL – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję
- Delegat KEP ds. Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca
- bp Stanisław SALATERSKI – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję
- Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Ministrantów
- abp Józef GÓRZYŃSKI – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję
- Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Prawników
- bp Janusz STEPNOWSKI – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję
- Delegat KEP ds. Instytutów Świeckich
- bp Józef SZAMOCKI – powołanie na 4. pięcioletnią kadencję
- Delegat KEP ds. Ruchu Odnowy w Duchu Świętym
- bp Andrzej PRZYBYLSKI – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję
- Delegat KEP ds. Stowarzyszenia Archiwistów Kościelnych
- bp Jan KOPIEC – powołanie na 4. pięcioletnią kadencję
- Opiekun Legionu Maryi w Polsce
- bp Roman MARCINKOWSKI – powołanie na 5. pięcioletnią kadencję
- Konsultor Rady ds. Ekumenizmu
- prof. Przemysław KANTYKA (diecezja kielecka) – powołanie
- Ogólnopolski Kierownik Duchowy Legionu Maryi w Polsce
- Janusz WĘGRZECKI – powołanie na 5. pięcioletnią kadencję
- Moderator Krajowy Ruchu Rodzin Nazaretańskich
- Dariusz KOWALCZYK – zatwierdzenie na 2. pięcioletnią kadencję
- Duszpasterz Krajowy Parlamentarzystów
- Piotr Burgoński – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję
- Duszpasterz Krajowy Rycerzy Jana Pawła II
- Jarosław GLONEK (archidiecezja krakowska) – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję
- Kapelan Polskiego Związku Łowieckiego
- Sylwester DZIEDZIC (diecezja tarnowska) – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję
- Członek Zarządu Fundacji „Opoka”
Iwona OLSZEWSKA-KRÓL – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję
- Rektor Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń
- prof. dr hab. Sławomir SZCZYRBA (archidiecezja łódzka) – powołanie
- Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Brazylii
- Zdzisław MALCZEWSKI SChr – zatwierdzenie na kolejną pięcioletnią kadencję
- Kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
- Piotr STUDNICKI (archidiecezja krakowska) – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję
- Rektor Papieskiego Polskiego Instytutu Kościelnego w Rzymie
- Adam SYCZ – powołanie na 2. kadencję
- Zarząd Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides”
1) ks. dr Jerzy WITCZAK (Biblioteka PWT we Wrocławiu) – Przewodniczący
2) o. Grzegorz FILIPIUK OFMCap (Biblioteka oo. Kapucynów w Zakroczymiu) – Zastępca przewodniczącego
3) ks. dr Tomasz GARWOLIŃSKI (Biblioteka WSDMW Hosianum w Olsztynie) – Sekretarz
4) ks. dr Piotr TYLEC (Biblioteka Diecezjalna w Sandomierzu) – Skarbnik
5) dr Bogumiła WARZĄCHOWSKA (Biblioteka Teologiczna UŚ w Katowicach) – Członek Zarządu