Niesiołowski do komisji etyki

Klub Solidarnej Polski poinformował o skierowaniu wniosku do sejmowej
Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie Stefana Niesiołowskiego naganą "za obrażanie
młodzieży i internautów". Chodzi o wypowiedź posła Platformy, który
demonstrujących przeciw ACTA nazwał idiotami.

Rzecznik klubu Solidarna Polska Patryk Jaki podkreślał, że zachowanie "posła
Niesiołowskiego jest absolutnie niedopuszczalne w poważnej debacie publicznej".
– Nazywanie osób, młodzieży, która spontanicznie protestuje w obronie ważnych
dla siebie wartości, idiotami jest haniebnym i skandalicznym nadużyciem wolności
słowa. Internauci, polska młodzież, mają prawo do wyrażania swojej opinii, mają
prawo do organizowania protestów – mówił Jaki. – Kierujemy wniosek do Komisji
Etyki Poselskiej o naganę dla Stefana Niesiołowskiego za obrażanie młodzieży i
za obrażanie internautów – dodał. Zaznaczył przy tym, iż Platforma "wielokrotnie
deklarowała się i przedstawiała jako partia młodzieży, partia nowoczesna i
partia internautów, która bardzo chce traktować podmiotowo internautów i
środowiska młodzieżowe".

W ubiegły czwartek na antenie Radia Zet Stefan Niesiołowski stwierdził, iż
"będzie głosował za ACTA" oraz że jest to "bardzo potrzebna ustawa". Odnosząc
się do protestujących przeciw ACTA młodych ludzi, stwierdził, że demonstrują
przeciwko czemuś, czego nie rozumieją: "(…) robienie spędu, manifestacji
podobnych do kiboli, gdzie są hasła te same, obrażanie prezydenta, proszę
zapytać tych ludzi, podejść, czy oni w ogóle wiedzą, czy mają w ogóle pojęcie,
czy oni w ogóle potrafią jedną formułę poza ogólnikami, że wolność jest
zagrożona w internecie (…)". Idiotami nazwał tych, którzy demonstrując,
używają symboli Polski Podziemnej. – Po prostu nie rozumieją, i co, i z
symbolami Polski Podziemnej demonstrują, z symbolami ludzie ginęli na gestapo, w
Oświęcimiu, w podziemiu ginęli pod tymi symbolami, rozumiem, że ACTA to jest
gestapo, tak, bo tak te symbole i obrażanie prezydenta, a dlaczego wynoszą.
Jeżeli ktoś wynosi w takiej sprawie symbol Polski Podziemnej, to jest idiotą.
(…) jest idiotą i nie należy z nim w ogóle dyskutować – mówił Niesiołowski.

AKW

drukuj