Dyskryminacja katolików

Wypowiedź pos. Andrzeja Jaworskiego po ogłoszeniu przerwy w obradach połączonych komisji sejmowych: kultury i kontroli państwowej.

Przede wszystkim jestem oburzony tym, że KRRiTV lekceważy gości komisji: przedstawicieli Fundacji Lux Veritatis, Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka, ale także posłów dlatego, że nie chce odpowiadać na żadne konkretne pytania. A pytania są fundamentalne dlatego, że tak jak w czasie komisji mówiłem – mamy do czynienia z dyskryminacją katolików, dyskryminacją potwierdzoną przez instytucje, nie tylko katolickie. To jest ważne, cieszymy się, że Episkopat Polski zabrał w tej sprawie głos. Cieszymy się, że media katolickie na ten temat piszą, że biskupi także w swoich diecezjach, w listach pasterskich piszą na ten temat. Ale co jest ważne w państwie prawa, w tej sprawie zabrały głos organizacje tj. Rzecznik Praw Obywatelskich, jak Helsińska Fundacja Praw Człowieka. O nieprawidłowościach, o dyskryminacji pisała chociażby Rzeczpospolita, czy Gazeta Prawna. Więc pokazuje to, biorąc dodatkowo te kilkaset tysięcy, prawie 0,5 mln podpisów osób w obronie TV Trwam, że tak naprawdę jest to dyskryminacja, na którą nie możemy sobie pozwolić. Tylko i wyłącznie pokazywanie tego w mediach, pokazywanie wszystkim może pokazać, że musimy w tej prawie bardzo mocno się wypowiadać. W przeciwnym razie obecna ekipa rządząca będzie robiła, co będzie chciała.

drukuj