Biskupi o cyfryzacji
Problem pomijania w procesie przyznawania miejsca na cyfrowym
multipleksie katolickiej Telewizji Trwam będzie jednym z tematów obrad Rady
Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Gremium to spotka się w poniedziałek, 16
bm., w Warszawie.
Rada Stała, która koordynuje prace całego Episkopatu Polski i kierowana jest
przez przewodniczącego KEP ks. abp. Józefa Michalika, w czasie obrad omówi
zagadnienia związane z Rokiem Wiary w Kościele. Jego rozpoczęcie 11 października
br. – z okazji pięćdziesiątej rocznicy otwarcia Soboru Watykańskiego II,
zapowiedział Ojciec Święty. Tydzień temu Kongregacja Nauki Wiary wydała notę
zawierającą konkretne wskazania duszpasterskie na Rok Wiary.
Księża biskupi podejmą także zagadnienia związane z przyznawaniem miejsca
katolickim mediom na multipleksie, na naziemnych platformach cyfrowych.
Refleksję Episkopatu na ten temat zapowiadał już sekretarz generalny KEP ks. bp
Wojciech Polak, komentując pominięcie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji
w procesie koncesyjnym Telewizji Trwam. Chodzi o to, aby rozgłośnie katolickie
były traktowane na równi z innymi.
Wśród tematów, którymi zajmie się Rada Stała, znajdą się również problematyka
bioetyczna oraz sprawa reformy finansowania Kościoła.
Małgorzata Bochenek
