XX Rocznica Powstania Radia Maryja


"Ojciec Święty Benedykt XVI, łącząc się duchowo z uczestnikami uroczystości 20-lecia Radia Maryja, za moim pośrednictwem przesyła na ręce Ojca Prowincjała pozdrowienie i Apostolskie Błogosławieństwo Założycielowi i Dyrektorowi Radia, Ojcu Tadeuszowi Rydzykowi, wszystkim pracownikom duchownym i świeckim, wolontariuszom oraz tym, którzy za przyczyną tej katolickiej rozgłośni znajdują umocnienie w wierze na drodze do spotkania z Bogiem. Radio Maryja zostało erygowane przez Biskupa Chełmińskiego w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia 1991 roku w Toruniu. W tym niełatwym dla waszego Kraju okresie odejścia od systemu negującego wolność słowa i narzucającego monopol władzy na informację, potrzebne było powstanie nowych katolickich mediów, które dotarłyby do wszystkich z orędziem zbawienia i rzetelną informacją."

     Przesłanie Ojca Św. Benedykta XVI, z okazji XX rocznicy powstania Radia Maryja

 

***


"Tu
Radio Maryja – katolicki głos w naszych domach. Niech będzie pochwalony Jezus
Chrystus i Maryja zawsze Dziewica". Od dwudziestu lat, od 8 grudnia 1991 roku,
słowa te rozbrzmiewają na radiowych falach. Docierają do polskich domów i serc.
Z czasem dzięki przekazom satelitarnym – także dalej, poza granice ojczyzny, do
krajów Europy, Ameryki Północnej i Środkowej, pod koło podbiegunowe. Tam
wszędzie także, gdzie mieszkają nasi rodacy, gdzie rozbrzmiewa polska mowa.
Gdzie swoją posługę pełni jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. Niech
będzie pochwalony Jezus Chrystus! Boży Syn, który "wydał samego siebie za nas,
aby odkupić nas od wszelkiej nieprawości". Niech będzie pochwalona Maryja,
zawsze Dziewica! Matka Boga Żywego, zjednoczona z Synem w zbawczym dziele.

   
Homilia wygłoszona przez ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia – metropolitę gdańskiego

 

***

Dyrektor
Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk przypomniał początki powstawania rozgłośni.
"Ani ludzi, ani pozwoleń, ani miejsca – wszystko się znalazło przy wielkim
wysiłku" – powiedział o. Tadeusz Rydzyk. Dodał, że stworzenie Radia Maryja było
możliwe dzięki pomocy Boga i wsparciu dobrych ludzi. Podziękował wszystkim,
którzy nie tylko wspierają, ale bronią Radia Maryja. Wskazał na ogromny udział
Rodziny Radia Maryja w tym dziele. Przypomniał m.in. ks. kan. Stanisława
Woźniaka, który przed 20ma laty powiedział "tak" dla umieszczenia przy parafii
św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy nadajnika Radia Maryja. "Jesteśmy
współpracownikami samego Boga – tak odbieram to radio" – powiedział Dyrektor
tego katolickiego radia. Przypomniał znaczenie przesłania Ojca Św. Benedykta XVI
skierowanego do Radia Maryja na XX Rocznicę jego powstania. Zachęcał do sięgania
po katolicką prasę i katolickie publikacje.

   

Katecheza, przemówienia i inne…

 

 

***

Polecamy:

 –
Homilie
Przemówienia
Życzenia
Video relacje
Artykuły
Wypowiedzi
 

drukuj