Protest przeciwko darciu Biblii

Stowarzyszenie Biblistów Polskich wystosowało list do rektor Uniwersytetu Warszawskiego w sprawie zajęcia stanowiska wobec Magdaleny Środy, która jako „nauczyciel akademicki deklaruje w ramach solidarności z zadeklarowanym satanistą Adamem Darskim „Nergalem” gotowość podarcia Pisma Świętego”.

W liście czytamy: „Magdalena Środa wielokrotnie i w niewybredny sposób dawała wyraz swej wrogości wobec Kościoła oraz wiary i moralności chrześcijańskiej. Jednak tym razem jej słowa zbyt daleko wykraczają poza ramy fundamentalnej przyzwoitości”.

Przewodniczący stowarzyszenia biblistów ks. prof. Waldemar Chrostowski w imieniu Sympozjum Biblistów Polskich wyraził głębokie zaniepokojenie i oburzenie deklaracją Magdaleny Środy.

 

 

Sytuacja bulwersuje tym bardziej, że Magdalena Środa jest nauczycielem akademickim.

 

RIRM

drukuj