fot. W. Łączyński

X Święto Dziękczynienia

Po raz dziesiąty obchodzimy dziś Święto Dziękczynienia. W tym roku świętowanie odbywa się pod hasałem „Dziękujemy za chleb”.

Z okazji trwającego Roku św. Brata Alberta będzie to okazja, by podziękować za jego życie. Modlitwą zostaną objęte również osoby włączające się w dzieła charytatywne i posługę potrzebującym.

Uroczystości w Warszawie rozpocznie procesja dziękczynna, która wyruszy z Placu Marszałka Józefa Piłsudzkiego. Pochód wraz z relikwiami św. Brata Alberta przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, podkreśla, że Święto Dziękczynienia jest wydarzeniem ogólnopolskim.

Święto Dziękczynienia w Świątyni Opatrzności Bożej jest wydarzeniem o znaczeniu ogólnopolskim, a nie tylko lokalnym, warszawskim. Świątynia ta jest wotum naszego narodu. Hasłem tegorocznego świętowania są słowa „Dziękujmy za chleb”. Ks. kard. Kazimierz Nycz napisał, zapraszając na te uroczystości, „nauczeni przez św. Brata Alberta będziemy dziękować za chleb i wszystkich, którzy potrafią się dzielić chlebem i chleba potrzebują” – mówi ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Centralnym punktem warszawskich uroczystości będzie Msza św. sprawowana w Świątyni Opatrzności Bożej. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. kard. Francesco Montenegro z Sycylii.

Obchodom będzie towarzyszyła III edycja festiwalu „Moc dobra”. W planie świętowania przewidziano koncerty i liczne atrakcje m.in. dla dzieci.

RIRM

drukuj