Ruch „Europa Christi” na Wigrach

Chrześcijanie Europy policzmy się – z takim zawołaniem już od ponad 2 lat działa Ruch „Europa Christi”. W niedzielę w Wigrach odbyła się konferencja poświęcona m.in. jego działalności. W planach jest także wielki międzynarodowy kongres Ruchu w Częstochowie oraz spotkanie w Sejmie.

Ruch powstał w redakcji tygodnika katolickiego „Niedziela” z inicjatywy jej honorowego redaktora ks. infułata Ireneusza Skubisia. W niedzielę podczas konferencji jako moderator Ruchu „Europa Christi” przedstawił on organizację jako ważny i aktualny projekt dla Polski i Europy.

Jak powiedział, Europa jest dziś zagubiona przez zalew ateizmu, liberalizmu i islamu. Dlatego podejmujemy działania, które mają przywrócić Europie Chrystusa i świadomość chrześcijańską – wyjaśnił ks. infułat Ireneusz Skubiś.

– Chcemy tym ruchem ogarnąć całą Europę i pracujmy z takim hasłem, zawołaniem: „Chrześcijanie Europy policzmy się”. Jest nas wielu. Są nas miliony. A rządzi nami garstka ludzi, ateistów, wolnomyślicieli. Rządzą nami ludzie, którzy mają pieniądze i przełożenie na media. A przecież my będziemy solidarni. Możemy naprawdę przywrócić normalność. Chrystus proponuje nam prawdę, normalność. Ewangelia Jezusa Chrystusa jest tą księgą, która najbardziej sprzyja rozwojowi człowieka jako osoby, ale także jako społeczeństwa – powiedział ks. infułat Ireneusz Skubiś.

Jak dodał, Ruch „Europa Christi” jest dobrze przyjmowany na naszym kontynencie. W tym roku odbyło się jego kilka spotkań w Czechach, Brukseli i Wilnie. We wrześniu Ruch spotyka się w Oslo.

Trwają też przygotowania do wielkiego międzynarodowego kongresu Ruchu „Europa Christi” na Jasnej Górze. Następnie ma on obradować w Warszawie, Rzeszowie, Lublinie i Łodzi. Spotkania około-kongresowe odbędą się także poza granicami Polski, m.in. w Niemczech, Francji i we Włoszech.

RIRM

drukuj