Koronka na ulicach świata

28 września, godzina 15.00 – zgromadźmy się na ulicach miast na modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji pokoju na Ukrainie i w Iraku.

– Czy masz odwagę wyjść na ulicę z iskrą Bożego Miłosierdzia? – pytają organizatorzy inicjatywy Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. Zapraszają do odważnego wyjścia na ulice z modlitwą o łaskę nawrócenia. W tym roku intencja jest szczególna. – Modlimy się za chrześcijan prześladowanych w Iraku, na Bliskim Wschodzie i o pokój na Ukrainie – zaznacza Tomasz Talaga, jeden z koordynatorów inicjatywy. Uliczni animatorzy modlitwy nie boją się, wychodzą w przestrzeń, która krzyczy o miłość, zainteresowanie i chwilę odpoczynku. Czasem może trudno przełamać wstyd, ale właśnie to jest nasz czas w przestrzeni publicznej – modlić się o Boże miłosierdzie, dzisiaj tej modlitwy potrzeba każdemu z nas, potrzeba jej całemu światu.

– Dzieło rozrasta się samoistnie. Ludzie przekazują sobie informacje, widzimy, jak potrzeba nam tej modlitwy, zatrzymania się wśród codziennych spraw – podkreśla Tomasz Talaga. Przed trzema laty w modlitwach uczestniczyło około 70 miast w Polsce, dwa lata temu było znacznie ponad sto, a przed rokiem już ponad dwieście.

Modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast zainicjowano w Łodzi, w dniu beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, która odbyła się właśnie 28 września. U początku tej wyjątkowej inicjatywy byli również czciciele Bożego Miłosierdzia z Białegostoku, gdzie znajduje się grób spowiednika i kontynuatora misji św. s. Faustyny Kowalskiej. W Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata zorganizowaną przez łódzką grupę Iskra Bożego Miłosierdzia bardzo szybko włączyli się czciciele Bożego miłosierdzia z Haiti.

W jaki sposób zorganizować taką modlitwę? Przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej można dotrzeć w bardzo krótkim czasie do bardzo wielu osób.

Wszelkie informacje organizacyjne, logistyczne znajdziemy na stronie www.iskra.info.pl. Pod tym adresem zgłaszamy także swój udział w przedsięwzięciu. Poprzez kontakt z organizatorami otrzymamy plakat identyfikujący nas z Koronką na ulicach miast świata, nie będziemy anonimowi.

Z Polski zgłosiło się już blisko 40 miast. Liczba ta bardzo szybko się zmienia. W Białymstoku na przykład Koronka będzie odmawiana na 43 ulicach. Do Koronki włączy się całe Leszno. „Jezu, ufam Tobie. Zgłaszam miasto Leszno do Koronki na ulicach miast w roku 2014. W akcję włączyły się wszystkie parafie. Modlić będziemy się w 28 miejscach” – taki wpis zamieścił ks. Arkadiusz Pałka. Podobne informacje o gotowości do Koronki napływają z różnych stron świata. Udział potwierdzili czciciele Bożego Miłosierdzia z Włoch, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Haiti, Francji, Australii.

Co ciekawe, Koronka na ulicach nie rozrasta się jedynie poprzez liczbę zgłaszanych miast. Grupa Iskra Bożego Miłosierdzia jest inicjatorem również kolejnych dzieł modlitewnych. – Z Koronki na ulicach zrodziła się Koronka szpitalna. W modlitwę postanowiliśmy włączyć także dzieci – podkreśla w rozmowie z nami Tomasz Talaga.

I tak 3 stycznia br. rozpoczęła się Międzynarodowa Szpitalna Koronka do Bożego Miłosierdzia w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 15.00. Chorzy z całego świata swoją modlitwą otaczają prof. Bogdana Chazana, a także kilka tysięcy pracowników służby zdrowia, którzy podpisali Deklarację Wiary. W Polsce modlitwa ta jest podejmowana w 26 placówkach, ale łączą się także chorzy ze Słowacji, Nowej Zelandii, Niemiec, Litwy, Belgii, Australii.

Małgorzata Bochenek
Nasz Dziennik

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl