Społeczna akcja „Przywracamy krzyż w koronie godła Polski”

W Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbędzie się dziś spotkanie poświęcone społecznej akcji „Przywracamy krzyż w koronie godła Polski”. To pierwsze z serii spotkań, które planowane są w całym kraju.

Inicjatorem akcji jest Andrzej Jaworski ze stowarzyszenia „myGdańsk”. W rozmowie z Radiem Maryja wskazał, że celem projektu jest przywrócenie herbu Polski, na którym orzeł ma zamkniętą koronę zwieńczoną krzyżem.

– Chcemy w całej Polsce rozpocząć akcje spotkań z mieszkańcami, żeby przypomnieć historię, tradycję naszego herbu, naszego godła, aby podejmować wspólnie działania, które w naszym przekonaniu mogą zakończyć się tym, że nastąpi zmiana, która jest w sercu wielu Polaków – wyjaśnił Andrzej Jaworski.

Kolejne spotkanie poświęcone społecznej akcji „Przywracamy krzyż w koronie godła Polski” ma odbyć się w Zakopanem. Obecnie obowiązujący wzór godła Polski autorstwa Zygmunta Kamińskiego pochodzi z 1927 roku.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadzi prace nad przygotowaniem projektu ustawy o symbolach państwowych Rzeczypospolitej Polskiej.

RIRM

drukuj