fot. EPA

Dzień modlitwy za ofiary handlu ludźmi

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji nt. Walki z Handlem Ludźmi. Przypada on we wspomnienie św. Józefiny Bakhity, sudańskiej zakonnicy, która sama padła ofiarą handlu ludźmi.

Na całym świecie ok. 27 mln kobiet, mężczyzn i dzieci zmuszanych jest do pracy w niewolniczych warunkach. Niektórzy są wykorzystywani seksualnie jeszcze inni przymuszani do żebractwa. Cześć z nich pozbawiana jest organów.

Ojciec św. Franciszek podczas wczorajszego spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie apelował o pomoc osobom, które są niewolnikami.

– Myślę w sposób szczególny o wielu kobietach, mężczyznach i dzieciach. Trzeba dołożyć wszelkich starań w celu wyeliminowania tego przestępstwa oraz tego nie do zaakceptowania wstydu – powiedział Biskup Rzymu.

Tej nocy o godz. 3.00 miliony osób odmówiły koronkę do Miłosierdzia Bożego, przyzywając miłosierdzie dla ofiar.  Inicjatorem modlitewnej akcji jest Sieć Bakhita ds. Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa.

RIRM

drukuj