fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Duda odbierze od PKW akt zwycięstwa w wyborach prezydenckich

Prezydent elekt Andrzej Duda odbierze dziś od PKW zaświadczenie o wyborze na najwyższy urząd w państwie. Uroczystość odbędzie się w Pałacu w Wilanowie. Andrzejowi Dudzie będzie towarzyszyć rodzina – żona i córka.

Do Wilanowa przybędą także politycy PiS-u i prezes tej partii Jarosław Kaczyński.

Poseł Jarosław Sellin, wiceszef sztabu wyborczego kandydata PiS-u na prezydenta powiedział, że od momentu potwierdzenia wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta, przez dwa miesiące, prezydent elekt będzie spotykał się z przywódcami państw.

Jako prezydent elekt raczej nie będzie jeździł po świecie i odwiedzał przywódców innych państw, ale chodzi o osoby, które będą nas odwiedzać w tym czasie, które przez te dwa miesiące, chcą się z prezydentem elektem spotkać w Warszawie. (…) Od poniedziałku prezydent elekt Andrzej Duda będzie miał własną siedzibę, rezydencję, którą zaproponuje rząd i Kancelaria Prezydenta, tak, żeby móc w godnym miejscu przyjmować dziennikarzy i przedstawicieli zagranicznych – tłumaczy poseł Jarosław Sellin.

Jarosław Sellin dodał, że prezydent elekt w najbliższym czasie odwiedzi swoich wyborców. Uda się do miejscowości w których poparło go nawet 90 proc. głosujących.

Uroczystość odebrania aktu o wyborze rozpocznie się o godz. 12.00 w Sali Białej. Andrzej Duda obejmie urząd prezydenta 6 sierpnia.

RIRM

 

drukuj