Kolejne znieważenie Jana Pawła II i o. Tadeusza Rydzyka

Karykaturalne wizerunki polityków, ludzi kultury i sztuki a także skandaliczny wizerunek Ojca św. Jana Pawła II i o. Tadeusza Rydzyka CSsR przedstawia obraz, który można oglądać na ścianie przeszklonego biurowca w Poznaniu.

Przeciwko prezentowaniu tego typu hańbiących treści protestuje już wiele środowisk, w tym poseł Anna Sobecka. Parlamentarzystka zwróciła się w tej sprawie do prezydenta Poznania. Jak podkreśla – ta prostacka forma nie ma nic wspólnego ze sztuką; posiada natomiast znamiona wulgaryzmu, tandety i totalnego bezguścia.

Obraz zatytułowany „Bitwa pod Grunwaldem/Statek głupców”, której autorem jest grupa The Krasnals przedstawia bł. JP II ssącego sutek świni mającej twarz dyrektora Radia Maryja.

W  liście do prezydenta Ryszarda Grobelnego poseł podkreśla, że uderza to w miliony katolików w naszym kraju. Jednocześnie zwraca uwagę, że ma to miejsce przed kanonizacją Ojca Świętego.

– Nie ma na to zgody katolików. Prezydent Poznania jest władny zmienić tę sytuację i nie pozwolić na wywieszanie w biurowcu Skalar Office Center takiej bulwersującej antysztuki – mówi poseł Anna Sobecka.

Doniesienie do prokuratury ws. kontrowersyjnego obrazu złożył Ryszard Nowak z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.

List poseł Anny Sobeckiej (PiS) skierowany do Ryszarda Grobelnego, prezydenta Poznania [Czytaj]

RIRM

drukuj