Wiara i czyn

dr Krzysztof Kawęcki

Przechodząc korytarzem, ks. Gurgacz zaintonował pieśń „Serdeczna Matko”. Zaraz całe więzienie zaczęło ją śpiewać. Wujek, pytany o ostanie życzenie przed egzekucją, poprosił tylko, by strzelano, gdy pieśń ucichnie. Padły cztery strzały.
W hołdzie tym, którzy oddali życie za wiarę, za miłość do Niepodległej Polski powstała niesamowita książka – zbiór felietonów doktora Krzysztofa Kawęckiego wygłoszonych na antenie Radia Maryja w latach 2015-2018. Bogactwo treści poruszających tematy polityczne, społeczne czy kulturalne na przestrzeni setek lat, stało się niezwykle wyrazistym tłem dla opowieści o początkach, rozwoju i licznych kryzysach cywilizacji chrześcijańskiej – nie tylko w Polsce.

 

Informacja: Fundacja „Nasza Przyszłość”

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl