Matki Wielkich Polaków

Barbara Wachowicz

Teofila z Daniłłowiczów Sobieska – matka Jana III Sobieskiego, Tekla z Ratomskich Kościuszkowa – matka Tadeusza Kościuszki, Barbara z Majewskich Mickiewiczowa – matka Adama Mickiewicza, Salomea z Januszewskich Słowacka – matka Juliusza Słowackiego, matka Henryka Sienkiewicza, Fryderyka Chopina, Stefana Żeromskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i inne.

Portrety bohaterek, Autorka kreśli w oparciu o autentyczne dokumenty, korespondencję, literaturę i wspomnienia. Wskazuje rangę dziedzictwa matek w charakterze, psychice czy twórczości genialnych synów. W tle pojawiają się także ojcowie (np. Jakub Sobieski, Euzebiusz Słowacki czy Stanisław Baczyński).

Informacja: Fundacja „Nasza Przyszłość”

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl