Cierpienie dzieci. Czy Bóg tego chce?

Ogrom doznanego cierpienia może sprawić, że odejdziesz od Boga, ale, paradoksalnie, może także pogłębić twoją wiarę… Jak? Posłuchaj tego, co w książce o cierpieniu mówi sam Bóg, wierzący i niewierzący, wielcy tego świata czy zwykli ludzie, którym przyszło się z nim zmierzyć.

Poznaj również wzruszające świadectwo samego Autora – kapelana Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, o dzieciach powołanych z tego szpitala do Domu Ojca i tych przez Niego uzdrowionych. Ksiądz Jacek rozpoczyna już 19. rok swej trudnej posługi duszpasterza chorych, który wysłucha, przytuli i doda nadziei, bo sam nią żyje. Choć nieraz brakuje mu słów w obliczu wielkiego cierpienia małych pacjentów i ich rodziców, nie potrafi i nie chce się od niego dystansować. Chce je z nimi przecierpieć. W książce próbuje odpowiedzieć na wiele trudnych pytań, m.in.:

*Jak Pan Bóg może dopuszczać cierpienie?
*Dlaczego, po co cierpią dzieci?
*Czy i jak mówić dziecku o chorobie, cierpieniu i śmierci?
*Jak przyjąć chorobę i śmierć niewinnego dziecka?
*Gdzie i jak szukać pomocy i nadziei?

format: 14,5×20,5 cm, oprawa miękka, s. 116
Informacja: Fundacja „Nasza przyszłość”

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl