Skoki narciarskie. R. Kobayashi zwycięzcą 70. TCS; Piotr Żyła na 13. miejscu

Austriak Daniel Huber wygrał konkurs w Bischofshofen, odnosząc tym samym pierwsze pucharowe zwycięstwo. Do drugiej serii dostało się dwóch Polaków. Piotr Żyła zajął 13. miejsce, a Dawid Kubacki zakończył zmagania na 27. lokacie. Triumf w 70. Turnieju Czterech Skoczni należy do Japończyka Ryoyu Kobayashiego.

Ryoyu Kobayashi po raz drugi sięgnął po Złotego Orła. Wcześniej Japończyk triumfował w sezonie 2018/19, kiedy to wygrał wszystkie konkursy. Teraz był bliski zgarnięcia „wielkiego szlema” skoków narciarskich. Zwyciężył trzykrotnie (w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen oraz w Bischofshofen). Czwarte zawody zakończył jednak na 5. miejscu.

W czwartek zwyciężył Daniel Huber. Dla Austriaka to pierwsza pucharowa wygrana w karierze. 29-letni skoczek oddał skoki na 136,5 oraz 137 metrów. Dzięki temu uzyskał 286,8 pkt i wyprzedził Norwega Halvora Egnera Graneruda (4,4 pkt straty) oraz prowadzącego na półmetku Niemca Karla Geigera (4,9 pkt straty).

Spośród Polaków do drugiej serii awansowali Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Pierwszy z nich awansował z 15. na 13 miejsce. Natomiast drugi spadł z 17. na 27. pozycję. Po jednym skoku udział w turnieju zakończył Andrzej Stękała. Ostatecznie uplasował się on na 39. lokacie.