Kolejna porażka biało-czerwonych! Iran – Polska 3:1!

Polska przegrała w Teheranie z Iranem 1:3 w meczu grupy A Ligi Światowej siatkarzy. Biało – czerwoni zdołali wygrać tylko pierwszego seta. W kolejnych na parkiecie dominowali już tylko gospodarze, którzy dzięki dzisiejszemu zwycięstwu umocnili się na drugim miejscu w tabeli.

I set

Pierwsze minuty spotkania były niezwykle zacięte. Na pierwszą przerwę techniczną Polacy schodzili prowadząc 8:7. Przed decydującą częścią seta na tablicy wyników widniał rezultat 16:15 dla Iranu. Po autowej zagrywce Fabiana Drzyzgi gospodarze doprowadzili do wyrównania 23:23. Później dwa punkty z rzędu zdobyli podopieczni Stephane’a Antigi. Najpierw efektownym atakiem ze środka popisał się Karol Kłos, po chwili w kluczowym momencie pomylił się Shahram Mahmoudi.

II set

Od autowego ataku drugą odsłonę rozpoczął Michał Winiarski. Rywale zdołali odskoczyć jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną. Po zagraniu Ghaemiego Irańczycy wyszli na prowadzenie 8:5. Po blokach na Konarskim i Mice oraz świetnej zagrywce gospodarzy, biało – czerwoni przegrywali już 6:12. Nasi siatkarze nie radzili sobie w przyjęciu oraz ofensywie, czego skutkiem była ogromna strata na drugiej przerwie technicznej 9:16. Ostatecznie po autowej zagrywce Miki, drugi set padł łupem 12. drużyny rankingu FIVB.

III set

W trzeciej partii wyrównaną walkę Polacy toczyli jedynie do stanu 5:4 dla Iranu. Później na parkiecie znów dominowali gospodarze. Od stanu 13:9 zdobyli aż pięć punktów z rzędu, dzięki czemu objęli prowadzenie 18:9. Tym razem biało – czerwoni zdołali ugrać zaledwie 11 oczek, a seta skutecznym atakiem skończył Ghaemi.

IV set

Kolejną odsłonę podopieczni Stephane’a Antigi rozpoczęli od dobrej gry blokiem i skutecznego ataku Rafała Buszka. Później było już tylko gorzej, a na pierwszą przerwę techniczną z dwupunktowym prowadzeniem schodzili Irańczycy. Biało – czerwonym wyraźnie brakowało siły. Po dobrej akcji Mahmoudiego rywale mieli piłkę meczową. Skuteczny atak Wrony i as serwisowy naszego środkowego, pozwolił Polakom chwilowo odłożyć egzekucję, którą skutecznym zagraniem zakończył Gholani.

***

W tabeli grupy A na prowadzeniu są Włosi, którzy dotychczas zgromadzili 19 punktów. Na drugim miejscu umocnili się Irańczycy. Siatkarze z Azji mają 5 oczek przewagi nad trzecią Polską i czwartą Brazylią.

Iran – Polska 3:1 (23:25, 25:16, 25:11, 25:19)

Iran: Mahmoudi, Marouflakrani, Ghaemi, Mousavi Sayed, Gholami, Mirzajanpour, Zarif (libero) oraz Fayazi, Mahdavi, Tashakori.

Polska: Winiarski, Kłos, Drzyzga, Konarski, Mika, Nowakowski, Zatorski (libero) oraz Buszek, Bociek, Żygadło, Ruciak, Wrona.