fot. Paweł Skraba

Jest ósmy polski medal na Uniwersjadzie! Brąz dla Patryka Dobka

Patryk Dobek zdobył brązowy medal 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu. Student Uniwersytetu Szczecińskiego jako trzeci finiszował w finałowym biegu na 400 metrów przez płotki.

Jestem zadowolony, chociaż po biegu zawsze wyciąga się wnioski i można powiedzieć, że coś można było zrobić inaczej. Ale to był dobry bieg, choć do minimum olimpijskiego 48,90 troszkę zabrakło – mówił Dobek, który uzyskał czas 48,99 sek.

Brązowy medalista uniwersjady w biegu na 400 metrów przez płotki przyznał, że mocno zmotywował go środowy sukces Michała Rozmysa, który wygrał rywalizację na 1500 metrów.

To mnie zmotywowało, bo jesteśmy z tej samej uczelni i mieszkaliśmy w tym samym pokoju – dodał Patryk Dobek.

To ósmy medal polskiej ekipy w Neapolu, a trzeci zdobyty na stadionie lekkoatletycznym. Złote medale zdobyli: drużyna strzelczyń w konkurencji karabin pneumatyczny w składzie Aneta Stankiewicz, Katarzyna Komorowska i Natalia Kochańska, kulomiot Konrad Bukowiecki i Michał Rozmys, który wygrał rywalizację w biegu na 1500 metrów. Z kolei brązowe medale przed Dobkiem wywalczyli: drużyna szpadzistek w składzie Martyna Swatowska, Anna Mroszczak, Jagoda Zagała i Kamila Pytka, szpadzista Wojciech Kolańczyk, pływak Filip Zaborowski i taekwondzistka Patrycja Adamkiewicz.

Udział naszych reprezentantów w zawodach uniwersjadowych wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki. Strategicznym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A.

Biuro Prasowe Akademickiej Reprezentacji Polski 30. Letnia Uniwersjada w Neapolu/Sport.RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl