fot. twitter.com/bogusrogalski

[TYLKO U NAS] Dr B. Rogalski: Polska dyplomacja powinna zażądać natychmiastowej dymisji A. Melnyka

Jeśli rząd Ukrainy chce budować lepsze relacje z Polską i Polakami, to postacie takie jak Andrij Melnyk powinny zniknąć z życia publicznego Ukrainy. W przeciwnym razie okaże się, że wojna na Ukrainie niczego nie nauczyła ukraińskich władz – wskazał dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, ekspert ds. międzynarodowych, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Andrij Melnyk, ambasador Ukrainy w Niemczech, który wzbudził kontrowersje pochwałami dla zbrodniarza Stephana Bandery, może wkrótce opuścić placówkę w Berlinie i awansować na stanowisko wiceszefa ukraińskiego MSZ. Takie informacje podał portal dziennika „Bild”. Do sprawy odniósł się dr Bogusław Rogalski. [czytaj więcej].

– Te informacje są niepokojące, ponieważ Andrij Melnyk słynie z poglądów probanderowskich i antypolskich. Jego ostatnia haniebna wypowiedź relatywizująca ludobójstwo na Polakach na Wołyniu i twierdząca, że to Polacy mordowali Ukraińców, jest niedopuszczalna. Polska dyplomacja powinna zażądać natychmiastowej dymisji Andrija Melnyka – wskazał dr Bogusław Rogalski.

Ekspert do spraw międzynarodowych ocenił, że niedopuszczalne jest, aby Andrij Melnyk, który uderza w Polskę, został powołany na wiceszefa resortu spraw zagranicznych. Byłoby to niewłaściwe zachowanie ze strony ukraińskiego rządu, szczególnie o obecnej sytuacji, kiedy nasz kraj tak bardzo angażuje się na rzecz pomocy Ukrainie.

– Nie może być tak, że osoba, która twierdzi, że Polska była wrogiem Ukraińców podczas II wojny światowej, zostanie wiceministrem spraw zagranicznych w rządzie ukraińskim. Jeśli rząd Ukrainy chce budować lepsze relacje z Polską i Polakami, to postacie takie jak Andrij Melnyk powinny zniknąć z życia publicznego Ukrainy. W przeciwnym razie okaże się, że wojna na Ukrainie niczego nie nauczyła ukraińskich władz. Mamy bardzo trudne relacje polsko-ukraińskie w związku z bolesnymi wydarzeniami w historii i przez takie postacie jak Andrij Melnyk na pewno nie będą naprawione – podsumował prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

radiomaryja.pl/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl