Pos. prof. K. Szczucki: Rządzący teraz nie mają problemu, żeby wybierać sędziów na tych samych zasadach, które do tej pory kwestionowali

Dzisiejsi rządzący przez całe lata mówili, że ustawa uchwalona przez poprzednią większość sejmową, która umożliwia Sejmowi wybór sędziów do KRS, jest niezgodna z konstytucją, z prawem międzynarodowym. Kiedy mają większość w Sejmie i kończy się kadencja Krajowej Rady Sądownictwa, nie mają problemu z tym, żeby przystąpić do wybierania sędziów na tych samych zasadach, jakie do tej pory kwestionowali – powiedział poseł Krzysztof Szczucki z Prawa i Sprawiedliwości na antenie Radia Maryja w czwartkowej audycji „Aktualności dnia”.