Prof. P. Czarnek: Chcemy obniżyć ceny energii o połowę. Jest to możliwe tylko przez powrót do energetyki węglowej

Jednym z powodów najwyższych cen energii jest katastrofalna polityka prowadzona przez obecny rząd, czyli polityka Zielonego Ładu, ETS-u, miksu węglowego i energetycznego, który nie uwzględnia naszego węgla i go redukuje. Dlatego chcemy obniżyć ceny energii o połowę i jest to możliwe tylko przez powrót do energetyki węglowej – mówił prof. Przemysław Czarnek, wiceprezes PiS, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na premiera, były minister edukacji i nauki, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.