Rząd D. Tuska nie złoży skargi do TSUE na Mercosur

Polski rząd nie złoży osobnej skargi do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na umowę handlową z Mercosur. Premier Donald Tusk przekonuje, że wystarczy już ta złożona przez Parlament Europejski. Według opozycji i rolników to w żaden sposób nie rozwiązuje sprawy. Umowa będzie stosowana w formie tymczasowej już od 1 maja.