Zakazana historia


Pobierz

Pobierz

***

Wypowiedź o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja

Przepraszam bardzo, że w naszym radiu znalazło się miejsce na zdanie: „największa polska zbrodnia XX w.”. Są to ostatnie trzy sekundy felietonu z cyklu Zakazana historia, pana dr. Leszka Pietrzaka. Sprawa dotyczy wyjaśniania zbrodni katyńskiej przez człowieka z ZSRR, przez Zacharowa – człowieka, który niegdyś był w KGB. Oczywiście cały felieton jest o zbrodni katyńskiej, zbrodni sowieckiej, a na koniec to nieszczęśliwe zdanie. Myślę, że jest to przejęzyczenie, błąd, który czasem może się zdarzyć jeżeli szybko się mówi i wszystkiego nie sprawdzi. Jest oczywistym, że ta zbrodnia jest zbrodnią sowiecką na Polakach. Jeszcze raz bardzo przepraszam, że znalazło się to u nas, ale wierzę, że przez pomyłkę.

Dziękuję serdecznie za zrozumienie.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR,

Dyrektor Radia Maryja

***

Sprostowanie

Chciałbym gorąco przeprosić  Ojca Tadeusza Rydzyka, Dyrekcję Radia Maryja i wszystkich słuchaczy Radia, za błąd jaki pojawił się w moim felietonie historycznym „Zakazana Historia” w dniu 25 czerwca b.r.  Stwierdzenie jakie padło w moim felietonie „największa polska zbrodnia XX wieku..” jest oczywistym błędem, który powstał  na etapie   montażu materiału roboczego do audycji. Błąd ten nie  został przeze mnie zauważony przed wysłaniem materiału do emisji. Jeszcze raz przepraszam za pojawienie się tego błędu, prosząc jednocześnie wszystkich o wyrozumiałość.

Jednocześnie zapewniam, że w swojej działalności publicystycznej i historycznej poświęcam sporo czasu i miejsca problemowi  ochrony dobrego imienia Polski. Bulwersującej nas wszystkich sprawie „polskich obozów koncentracyjnych” poświeciłem wiele audycji i artykułów prasowych w różnych mediach. Robiłem to już wówczas, gdy nie było jeszcze żadnych reakcji na ten problem.  Także sprawa zbrodni na Polakach w XX wieku była wiele razy przedmiotem mojego zainteresowania. Temu  służy m.in. prowadzona przeze mnie seria wydawnicza pt. „Zakazana Historia”, w której bardzo często poruszam wspomniany  temat. Mam nadzieję, że błąd, jaki pojawił się w moim felietonie w dniu 25 czerwca b.r. nie przekreśla mojego dorobku w zakresie dążenia do prawdy o losach Polski i Polaków w XX wieku.

                                                   Dr Leszek Pietrzak

drukuj