Owoc żyznej gleby

 

Przyjęcie przez księcia Mieszka I chrztu w 966 roku dało początek istnieniu państwa polskiego. Domena piastowska weszła w krąg cywilizacji łacińskiej, a pogańskie społeczeństwo rozpoczęło długi i trudny proces przejścia na nową wiarę. Jak wyglądała chrystianizacja Polski i jakie skutki przyniósł chrzest Mieszka? Zbliżający się Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski to dobra okazja, aby poszukać odpowiedzi na pytania dotyczące wydarzeń sprzed dziesięciu wieków, które choć tak odległe, zadecydowały o naszej dzisiejszej tożsamości.

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl