PAP/EPA

Wizyta duszpasterska papieża Franciszka w Weronie

Trwa wizyta duszpasterska Ojca Świętego w Weronie. Papieska podróż koncentruje się na związku między sprawiedliwością a pokojem.  W godzinach porannych w Bazylice Świętego Zenona, Biskup Rzymu spotkał się z duchownymi i osobami konsekrowanymi.

Papież Franciszek zachęcił ich do otwartości na Ducha Świętego, także w aspekcie rozeznawania. Wezwał ich też do ciągłego podtrzymywania zachwytu nad powołaniem.

– Jeśli stracimy tę pamięć, ryzykujemy, że w centrum postawimy siebie zamiast Pana. Ryzykujemy, że będziemy poruszeni projektami, działaniami, które służą bardziej naszym celom niż Królestwu Bożemu – zaznaczył Ojciec Święty.   


W Weronie Papież spotkał się też z dziećmi i młodzieżą tamtejszej diecezji. Później w starożytnym amfiteatrze Arena przewodniczył spotkaniu na temat sprawiedliwości i pokoju.

Ojciec Święty przypominał, że o pokój należy troszczyć się nieustannie. To właśnie zaniedbanie tego obowiązku – jak dodał – prowadzi do wybuchu wojen.

– Iść szukać pokoju. Jak to uczynić? Zawsze w dialogu. Pokój budujemy w dialogu. Uznać innych, szanować ich z mądrością. Ogromnym wyzwaniem, jakie mamy przed nami, jest iść pod prąd – wskazał papież Franciszek.

O godz. 15.00 na stadionie w Weronie rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Ojca Świętego. Papież wróci do Watykanu po godz. 18.00.

Poszczególny punkty papieskiej wizyty w Weronie transmitują Radio Maryja i Telewizja Trwam.

RIRM/radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl