Wierni spowiadali się w nocy

W kilku szczecińskich kościołach w nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek ustawiały się długie kolejki wiernych do konfesjonałów. Po raz piąty odbyła się Noc Konfesjonałów – księża spowiadali do szóstej rano.

Jak powiedział koordynator akcji nocnej spowiedzi ks. Grzegorz Adamski, ze spowiedzi w nocy skorzystali głównie ludzie młodzi.

Cieszy nas to, że w większości w nocy do spowiedzi przyszła młodzież, oraz 30-latkowie. Oznacza to, że akcja trafiła do tych, na których nam najbardziej zależało, czyli ludzi aktywnych, zapracowanych, niemających czasu – powiedział ks. Adamski.

Dodał, że nie udało się uniknąć kolejek w największej szczecińskiej świątyni bazylice archikatedralnej. Chociaż równolegle spowiadali księża w siedmiu konfesjonałach trzeba było postać w kolejce – dodał.
Jak poinformował ks. Adamski w całej Polsce do akcji przyłączyło się 125 parafii z ponad 70 miast. Spowiadało w nich kilka tysięcy księży. W niektórych kościołach jeszcze w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę odbędzie się akcja nocnej spowiedzi.

Przed Nocą Konfesjonałów księża przeprowadzili w Szczecinie akcję promocyjną. Były banery, plakaty, ulotki. Na specjalnej stronie internetowej umieszczono informacje na temat akcji, porady dotyczące rachunku sumienia i spowiedzi.

Noc Konfesjonałów, w tym roku odbyła się po raz piąty. Początkowo była to lokalna akcja w kościołach diecezji szczecińsko-kamieńskiej, zorganizowana w 2010 roku z okazji piątej rocznicy śmierci Jana Pawła II. Później pomysł podchwyciły świątynie w całej Polsce.

Po raz pierwszy nocne spowiedzi przeprowadzili księża w Chicago i Nowym Jorku w 2007 r.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl