redemptor.pl

Wielki Post 2020 z redemptorystami

Od Środy Popielcowej na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów slowo.redemptor.pl można znaleźć krótkie rozważania słowa Bożego na każdy dzień Wielkiego Postu. Przygotowują je redemptoryści zaangażowani w działalność ewangelizacyjną w Polsce i za granicą.

Ojcowie mają nadzieję, że refleksja nad słowem Bożym dostępna w internecie będzie zachęcać czytelników do osobistej medytacji i modlitwy, zgodnie z wezwaniem papieża Franciszka zawartym w orędziu na Wielki Post: „W tym szczególnie sprzyjającym okresie pozwólmy się wyprowadzić na pustynię, jak Izrael (por. Oz 2,16), abyśmy mogli w końcu posłuchać głosu naszego Oblubieńca, pozwalając mu rozbrzmiewać w nas z większą głębią i otwartością. Im bardziej damy się zaangażować Jego Słowu, tym bardziej uda się nam doświadczyć Jego bezinteresownego miłosierdzia względem nas”.

Przy rozważaniach słowa Bożego na poszczególne dni Wielkiego Postu umieszczone są odnośniki do archiwum kazań z poprzednich lat.

Na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów znajdują się też rozważania Drogi Krzyżowej nawiązujące do aktualnych tematów duszpasterskich lub biblijnych. Publikowane są również cykle kazań na nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz rozważania o świętych i błogosławionych redemptorystach. Czytelnik znajdzie tam również homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe, rozważania różańcowe oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania zamieszczone w dziale „Czytelnia”.

Oprócz tradycyjnych misji ludowych i rekolekcji parafialnych czy dzieł medialnych, misjonarze redemptoryści także poprzez internet pomagają w formowaniu ludzkich serc.

O. Sylwester Cabała CSsR/radiomaryja.pl

drukuj