By Jacek Halicki - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57038651

Wielki Odpust Krzeszowski

13 sierpnia 2022 roku rozpocznie się Wielki Odpust Krzeszowski. Jest to największe i najważniejsze wydarzenie organizowane na terenie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Wielki Odpust Krzeszowski zakończy się 15 sierpnia 2022 roku.

Od 13 do 15 sierpnia odbywać się będzie Wielki Odpust Krzeszowski w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Uroczystości odpustowe połączone będą z festynem i koncertem patriotycznym. [czytaj więcej]

To niezwykle ważne wydarzenie rozpocznie się już 13 sierpnia w sobotę Drogą Krzyżową po Kalwarii Krzeszowskiej. O godzinie 15.00 pielgrzymi zgromadzą się na wspólnej Koronce do Bożego Miłosierdzia, natomiast o 21.00 na Apelu Jasnogórskim.

14 sierpnia w niedzielę będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi podczas wszystkich nabożeństw. O godzinie 11.00 odprawiona zostanie Msza święta odpustowa w Czadrowie ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Następnie o godzinie 21.00 odśpiewany zostanie Apel Jasnogórski. Po modlitwie wyruszy procesja Maryjna ze świecami po Kalwarii Krzeszowskiej. O godzinie 24.00 pielgrzymi zgromadzą się na Pasterce Maryjnej.

Główne obchody Wielkiego Odpustu Krzeszowskiego odbywać się będą 15 sierpnia w poniedziałek. Wtedy też o godzinie 12.00 odprawiona zostanie suma odpustowa oraz procesja z Cudownym Obrazem Matki Bożej Łaskawej po Placu Klasztornym. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, a także ks. bp Andrzej Siemieniewski, ordynariusz legnicki. Po uroczystej Mszy świętej pielgrzymi będą mieli możliwość uczestnictwa w festynie oraz koncercie patriotycznym.

fot. opactwo.eu

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl