PAP/EPA

Watykan: Papież modli się za ofiary ataków w Nowej Zelandii

Papież Franciszek modli się za ofiary „bezsensownych aktów przemocy” w Christchurch w Nowej Zelandii – zapewnił mieszkańców tego kraju sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej ks. kard. Pietro Parolin w telegramie wysłanym w piątek.

W depeszy kondolencyjnej, wystosowanej do Nowej Zelandii w imieniu Papieża, watykański sekretarz stanu napisał, że Franciszek jest głęboko zasmucony wiadomością o ofiarach i rannych w wyniku „bezsensownych aktów przemocy” w dwóch meczetach w Christchurch.

Papież – dodał ks. kardynał Pietro Parolin – „zapewnia wszystkich Nowozelandczyków, a szczególnie społeczność muzułmańską, o swej płynącej z serca solidarności w związku z tymi atakami”.

„Pomny wysiłków personelu do spraw bezpieczeństwa i ratowników w tej trudnej sytuacji Jego Świątobliwość modli się o wyzdrowienie rannych, pocieszenie dla tych, którzy opłakują utratę swych bliskich i wszystkich dotkniętych tą tragedią” – podkreślił ks. kard. Parolin.

Dodał, że Franciszek modli się o „otuchę i siłę” dla narodu.

W atakach terrorystycznych na dwa pełne wiernych meczety w Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii w piątek zginęło co najmniej 49 osób, a 48 zostało rannych, w tym 25 – ciężko.

PAP/RIRM

drukuj