fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

W sobotę uroczystości pogrzebowe śp. ks. bp. Józefa Zawitkowskiego

Uroczystości pogrzebowe śp. bp. Józefa Zawitkowskiego, biskupa pomocniczego seniora diecezji łowickiej, odbędą się w sobotę 7 listopada w Łowiczu i Żdżarach.

O godz. 9.00 nastąpi wprowadzenie trumny do bazyliki katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łowiczu i modlitwa różańcowa. O godz. 10.00 ks. bp Andrzej Dziuba będzie przewodniczył Mszy św. żałobnej w tejże bazylice.

O godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Żdżarach pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji łowickiej Wojciecha Osiala.

Po Eucharystii nastąpi złożenie ciała do grobu na miejscowym cmentarzu.

 

Diecezja Łowicka/BP KEP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl