fot. Tomasz Strąg

W Łagiewnikach odbędzie się dziś VI Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się dziś VI Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Hasłem modlitewnego spotkania są słowa z „Dzienniczka” św. s. Faustyny: „Ojczyzno moja kochana, Polsko. Bóg cię wywyższa i wyszczególnia, ale umiej być wdzięczna”.

Pielgrzymka stanowi dziękczynienie za zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu, którego dokonał w sierpniu 2002 r. Ojciec Święty Jan Paweł II, a także m.in. za I pielgrzymkę Papieża Polaka do Ojczyzny – mówił kustosz sanktuarium w Łagiewnikach ks. Zbigniew Bielas.

– Ta pielgrzymka jest w naszym sanktuarium od 2014 roku i ona jest zawsze w niedzielę po rocznicy konsekracji bazyliki Bożego Miłosierdzia oraz po tym akcie zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. To miało miejsce 17 sierpnia, a zawsze w niedzielę po jest Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia. W tym roku dziękujemy w sposób szczególny za 40. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, za obraz Jezusa Miłosiernego, który od 75 lat jest w kaplicy Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Dziękujemy za drogę miłosierdzia – mówił ks. Zbigniew Bielas.

Msze św. w łagiewnickim sanktuarium będą sprawowane dziś tak, jak w każdą niedzielę. Ponadto w auli św. Jana Pawła II będą wyświetlane wartościowe filmy, a przed bazyliką będzie miała miejsce prezentacja dzieł miłosierdzia.

Patronat honorowy nad VI Ogólnopolską Pielgrzymką Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik sprawuje metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

RIRM

drukuj