Trwa tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan

Odbywa się on pod hasłem „Czego Bóg od nas oczekuje?”. Chrześcijanie różnych wyznań spotykają na wspólnej modlitwie. Towarzyszą jej ekumeniczne dyskusje, konferencje naukowe, a także koncerty.

Ks. bp Edward Puślecki – zwierzchnik kościoła Ewangelicko – Metodystycznego zwraca uwagę na fakt, że z punktu widzenia chrześcijan głowa kościoła jest tylko jedna, a jest nią Jezus Chrystus.

– Tydzień modlitw o jedność chrześcijan ma olbrzymie znaczenie dla chrześcijaństwa nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Gromadzimy się wspólnie w kościołach, by się lepiej poznawać, wzajemnie ubogacać duchowo, by pokazywać innym, że wprawdzie należymy do innych Kościołów, ale do tego samego Chrystusa. Głowa Kościoła jest jedna. Z punktu widzenia wszystkich wierzących jest to Jezus Chrystus. Oczywiście każdy Kościół ma swoich zwierzchników, którzy próbują  jak najlepiej realizować idee chrześcijaństwa tak jak zostali nauczeni, czy też tak jak im podpowiada w danym czasie Duch Święty –  powiedział ks. bp Edward Puślecki.

Główne nabożeństwo Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie sprawowane dziś  w katedrze pw. św. Floriana i św. Michała Archanioła na warszawskiej Pradze. Eucharystii o godz. 18.00. przewodniczył będzie ks. abp Henryk Hoser. Homilię wygłosi prezes Polskiej Rady Ekumenicznej prawosławny abp Jeremiasz.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie trwał do 25 stycznia.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl