Szlakiem św. Faustyny

25 sierpnia, w Głogowcu o godz. 8.30 w ogrodzie przy domu rodzinnym św. s. Faustyny Kowalskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin. Poprzedzi ją nocne czuwanie.

Data nie jest przypadkowa, 25 sierpnia 1905 roku około godziny 8.00 przyszła na świat Helena Kowalska, późniejsza sekretarka Bożego Miłosierdzia. Od 11 lat z inicjatywy ks. Mariusza Bernysia i ks. Michała Dłutowskiego do tego miejsca na rowerach pielgrzymuje grupa rodzin, młodzieży, a także osób starszych. W tym roku do miejsca narodzin św. s. Faustyny na rowerach przybędzie około 90 osób, które swój pątniczy trud ofiarowują w intencji rodzin, modlą się o Boże Miłosierdzie dla rodzin. Przez dziewięć lat pielgrzymka rozpoczynała się w parafii św. Józefa na Woli w Warszawie. W tym roku wyruszyła równocześnie z parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu.

 Szlak pielgrzymki przebiega przez liczne sanktuaria Mazowsza: Matki Bożej Wspomożycielki Prymasów w Rokitnie, Matki Bożej Niepokalanej w Niepokalanowie, Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie, sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach, Matki Bożej Fatimskiej w Mąkolicach, a pielgrzymi z Grójca nawiedzą sanktuarium Matki Bożej Jeziórkowskiej. W tym roku towarzyszy jej hasło: „Miłosierdzie Boże uzdrowieniem rodzin”.

– Staramy się stworzyć szlak Bożego Miłosierdzia na trasie, gdzie żyła i mieszkała św. Siostra Faustyna. Jan Paweł II zachęcał, by ten świetlisty szlak, jaki wyznaczają miejsca, w których żyła św. Siostra Faustyna, szczególnie kultywować i odwiedzać – podkreśla ks. Mariusz Bernyś. – Wierzymy, że Boże Miłosierdzie jest ocaleniem dla rodzin, i o to modlimy się, pielgrzymując do domu św. Faustyny – dodaje.

Wczoraj o godz. 18.00 w sanktuarium w Głogowcu Mszą św. rozpocznie się nocne czuwanie. Zakończy się ono jutro w ogrodzie domu rodzinnego Siostry Faustyny o godz. 8.30 dziękczynną Eucharystią za dar życia i posłannictwo sekretarki Bożego Miłosierdzia.

Małgorzata Jędrzejczyk

drukuj