fot. FB Parafia Zesłania Ducha Świętego w Otwocku

Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci w Otwocku 

W niedzielę 26 listopada najmłodsi z Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci spotkali się w Otwocku. Wydarzenie odbyło się w parafii Zesłania Ducha Świętego. Był to czas modlitwy, śpiewu i tańca.

Po modlitwie różańcowej dzieci spotkały się z założycielką PKRD, Magdaleną Buczek.

– Cieszymy się i dziękujemy wszystkim dzieciom, które odpowiedziały na zaproszenie Matki Najświętszej (…). Tak, celem wspólnoty PKRD jest odpowiedź na wezwanie, jakie Matka Boża skierowała w Fatimie i w wielu innych miejscach na świecie – mówiła Magdalena Buczek.

fot. FB Parafia Zesłania Ducha Świętego w Otwocku

Centralnym punktem wydarzenia była wspólna Eucharystia, której przewodniczył proboszcz parafii Zesłania Ducha Świętego w Otwocku, ks. Wiesław Wilmański SAC.

– Chcemy przeżyć tę Eucharystię, wychwalając Pana Boga, umacniając w sobie wiarę w jego obecność wśród nas – zaznaczył duchowny.

Rozważania dotyczyły stworzenia świata oraz niedzielnej Ewangelii.

– Pan Bóg miał plan, stworzył świat, stworzył nas i dał nam serca. Pan Bóg miał pomysł, przepis na ten świat i na ciebie, i na mnie (…). Dzisiaj Matka Boża chce nam zwrócić uwagę na najważniejszy przepis, przepis na nasze życie. Przepis wygląda następująco: trzeba przyjść do Pana Jezusa, trzeba słuchać Pana Jezusa, trzeba rozmawiać z Panem Jezusem, trzeba wypełniać słowa Pana Jezusa i trzeba mu bezgranicznie zaufać – mówił o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun PKRD.

fot. FB Parafia Zesłania Ducha Świętego w Otwocku

Po modlitwie i Komunii Świętej o. Piotr Dettlaff wraz z Magdaleną Buczek wręczyli legitymacje nowym członkom PKRD.

fot. FB Parafia Zesłania Ducha Świętego w Otwocku

Dzieci i młodzież z Otwocka spotkali się, by wielbić Jezusa Chrystusa i Matkę Bożą modlitwą, śpiewem i tańcem. Po Mszy Świętej odbył się koncert w wykonaniu scholii muzycznej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl