fot. episkopat

Rzecznik KEP: Triduum Paschalne i Wielkanoc również w mediach społecznościowych

Czas Triduum Paschalnego i Wielkanocy to dobra okazja, by dzielić się przeżywaniem tych ważnych dla chrześcijan dni, za pomocą relacji z liturgii w mediach społecznościowych, a tym samym dawać świadectwo wiary – podkreślił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik na stronie internetowej KEP.

W nadchodzących dniach wpisy np. na Twitterze i Facebooku można zamieszczać z hasztagami: #Triduum i #Wielkanoc.

„Publikując wpisy, zdjęcia i materiały wideo np. ze szczególnych w roku liturgii odbywających się w czasie Triduum Paschalnego i Wielkanocy, możemy dzielić się z innymi przeżywaniem naszej wiary w zmartwychwstanie Jezusa, czyli najważniejszym przesłaniem chrześcijaństwa, z którego wypływa nasz optymizm, radość i nadzieja” – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski dodał, że poprzez publikacje w mediach społecznościowych tworzymy również pewien rodzaj wspólnoty internautów.

„W ten sposób umożliwiamy  w jakiś sposób uczestnictwo w wydarzeniach Triduum Paschalnego tym, którzy z różnych przyczyn nie mogą być w kościołach osobiście, możemy łączyć się duchowo i wzajemnie prosić o modlitwę” – podkreślił kapłan.

Jak mówił ks. Paweł Rytel-Andrianik, Kościół katolicki w Polsce nie ignoruje współczesnego narzędzia ewangelizacji jakim są media społecznościowe.

„Dają one szansę dotarcia w czasie rzeczywistym z przesłaniem płynącym z Ewangelii, do milionów ludzi na całym świecie. Zachęceni słowami papieża Franciszka chcemy budować pozytywny przekaz, nie oznacza to, że ma być on wygładzony i odrealniony od rzeczywistości, ale musi nieść pokój i nadzieję. Taki jest też podstawowy sens Świąt Wielkanocnych” – wskazał rzecznik KEP.

BP KEP/RIRM

drukuj