twitter.com/Rd_Niepokalanow

Rozpoczął się proces beatyfikacyjny br. Innocentego Marii Wójcika OFMConv – bliskiego współpracownika św. o. M. Kolbego

W sanktuarium maryjnym w Niepokalanowie rozpoczął się proces beatyfikacyjny br. Innocentego Marii Wójcika OFMConv. Zakonnik ten był  jednym z najbliższych współpracowników św. o. Maksymiliana Marii Kolbego.

Uroczystości rozpoczęły się przed południem Mszą św. pod przewodnictwem metropolity warszawskiego ks. kard. Kazimierza Nycza. Po Eucharystii odbyło się zaprzysiężenie Trybunału Beatyfikacyjnego. Jego zadaniem będzie m.in. przesłuchiwanie świadków życia br. Innocentego.

W skład Trybunału weszli m.in.: o. Ryszard Żuber OFMConv, o. Andrzej Kukła CSsR i s. Jolanta Milanowska CSFA.

Wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym, o. Ryszard Żuber, podkreślił, że br. Innocenty – jako duchowy przyjaciel św. o. Maksymiliana Marii Kolbego – z pełnym oddaniem propagował założone przez niego „Rycerstwo Niepokalanej”.

– Od 1962 roku związany był z pracą w archiwum Niepokalanowa, które stało się dziełem apostolskim w szerzeniu ducha misyjnego i ducha „Rycerstwa Niepokalanej”. Jeździł po Polsce, szerząc misję przez wyświetlanie przezroczy i filmów, głosząc konferencje, zakładając liczne Koła Przyjaciół Misji oraz szerząc ducha „Rycerstwa Niepokalanej”, a zwłaszcza wzywając do ukochania Maryi i całkowitego się jej poświęcenia na wzór o. Kolbego – mówił zakonnik.

Eugeniusz Wójcik, późniejszy br. Innocenty, przyjechał do Niepokalanowa w 1935 roku. Rok później poznał św. o Maksymiliana Marię Kolbego i przez blisko 5 lat z nim współpracował. Po śmierci założyciela Niepokalanowa niestrudzenie propagował „Rycerstwo Niepokalanej”. Zmarł 18 listopada 1994 r. w wieku 75 lat.

RIRM/TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl