Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej

Dziś w miejscowości Zarzęcin nad zalewem Sulejowskim odbywają się II Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej w klasie Omega im. ks. dr. Zdzisława Domagały.

Dzisiejsze regaty będą dobrą okazją do integracji wszystkich sympatyków żeglarstwa i społeczności lokalnych oraz popularyzacja turystyki żeglarskiej, która w regionie Radomskim ma wieloletnie tradycje. Regaty organizuje Akcja Katolicka i Stowarzyszenie Środowisko Inicjatywa.

Organizatorzy przygotowali wielką gratkę dla miłośników jazdy na rowerze. Przewidziano możliwość transportu chętnych osób wraz z rowerami z Radomia do Studziannej. Skąd rozpocznie się rajd rowerowy „Szlakiem Hubala” biegnącym przez lasy powiatu opoczyńskiego do Zarzęcina. Trasa liczy ok. 40 km. Tam odbędzie się „Piknik Żeglarski”. Przewidziano możliwość wypożyczenia rowerów wodnych i kajaków. Impreza zakończy się ogniskiem.

Około godz. 16.30 przewidziany jest powrót rowerami do Studziannej i dalej autokarem wraz z rowerami do Radomia.

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich chętnych! Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie internetowej Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej.

Impreza objęta została honorowym patronatem Księdza Biskupa Ordynariusza Henryka Tomasika oraz Prezydenta Miasta Radomia Pana Andrzeja Kosztowniaka.

RIRM

drukuj