fot. TT/EpiskopatNews

Przewodniczący Episkopatu na Dzień Życia Konsekrowanego: Życzę wierności charyzmatowi, nadziei i radości

Życzę siostrom zakonnym, zakonnikom oraz osobom w innych formach życia konsekrowanego wierności charyzmatowi, nadziej i radości – powiedział Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki z okazji obchodzonego 2 lutego Światowego Dnia Życia Konsekrowanego.

„W duchu słów Papieża Franciszka, którego ukształtowało życie zakonne, życzę Wam jako osobom konsekrowanym, abyście z wdzięcznością patrzyli na przeszłość, teraźniejszość przeżywali z pasją, zaangażowaniem i entuzjazmem, a w przyszłość wchodzili z chrześcijańską nadzieją. A wszystko zgodnie z waszym charyzmatem” – powiedział ks. abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Episkopatu Polski zachęcił do dalszego włączania się w życie Kościoła w Polsce i na świecie.

„Papież Franciszek mówi, że zakony są sercem Kościoła. Życzę więc siostrom zakonnym i zakonnikom, abyście w dalszym ciągu żyli sprawami Kościoła Powszechnego i sprawami diecezji, w których modlicie się i pracujecie. Byście wsłuchiwali się w to czym żyje Kościół i byli otwarci na to, co mówi Duch do Kościoła przez posługę pasterzy” – zaznaczył.

„Nie zrażajcie się kryzysem powołań. Sytuacje, w których brakuje powołań wymuszają na nas, abyśmy jeszcze bardziej oddawali się Panu Bogu i jeszcze bardziej Mu ufali” – powiedział ks. abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Episkopatu nawiązał do Listu Papieża Franciszka na rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego, który był obchodzony od I niedzieli adwentu 2014 r.

„Papież Franciszek napisał: >>Tam, gdzie są zakonnicy, tam jest radość<<. Życzę więc wszystkim siostrom zakonnym i zakonnikom radości z powołania, z naśladowania Chrystusa, bo jak mówi Pismo Święte >>radosnego dawcę miłuje Bóg<< (2 Kor 9, 7). Świadczcie o tym, że można być szczęśliwym w życiu zakonnym” – powiedział ks. abp Gądecki.

„W waszych trudnych sprawach pamiętajcie, że nie jesteście sami. Święty Jan Paweł II i kard. Stefan Wyszyński dawali nam wszystkim przykład, aby te właśnie trudne sprawy polecać Panu Bogu przez Maryję, która jest duchową Matką każdego chrześcijanina, matką osób konsekrowanych” – wskazał Przewodniczący Episkopatu Polski.

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego został ustanowiony w 1997 roku przez papieża Jana Pawła II i co roku jest obchodzony 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego.

BP KEP/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl