PAP/EPA

Papież Franciszek zakończył wizytę apostolską w Macedonii Północnej

Zakończyła się wizyta apostolska Ojca Świętego Franciszka w Macedonii Północnej. Był to drugi i ostatni etap jego podróży na Bałkany. Centralnym punktem pierwszej w historii wizyty następcy Św. Piotra w tym kraju byłej Jugosławii, była Msza św. na Placu Macedońskim.

W homilii Papież zachęcał, by pozwolić Bogu, by On zaspokoił nasz głód i pragnienie. Wskazał, też na postać świętej Matki Teresy, która urodziła się w stolicy Macedonii Skopje.

– Głód chleba, głód braterstwa, głód Boga – jak dobrze znała to wszystko Matka Teresa, która chciała oprzeć swoje życie na dwóch filarach, Jezusie ucieleśnionym w Eucharystii i Jezusie ucieleśnionym w ubogich. Miłość, którą otrzymujemy i miłość, którą dajemy – dwa nierozłączne filary, które naznaczyły jej drogę wprawiły ją w ruch, pragnącą także zaspokoić głód i pragnienie. Szła do Pana, a jednocześnie szła do brata wzgardzonego, niekochanego, samotnego i zapomnianego. Szła do brata i znalazła oblicze Pana – powiedział Papież.

Wcześniej Ojciec Święty oddał hołd świętej Matce Teresie z Kalkuty, odwiedzając dom poświęcony jej pamięci. Tam spotkał się z ubogimi.

W trakcie wizyty w Macedonii Północnej Ojciec Święty modlił się o łaskę czujności i wrażliwości na krzyk ubogich, ludzi pozbawionych swoich praw, chorych, usuniętych na margines, ostatnich, migrantów oraz ofiar niesprawiedliwości.

Biskup Rzymu spotkał się również we wtorek z przedstawicielami władz, kapłanami i młodzieżą.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl