
Łódź: Noworodek w oknie życia domu sióstr urszulanek
W nocy z poniedziałku na wtorek w tzw. oknie życia w domu sióstr urszulanek w Łodzi znaleziono dziecko. Chłopiec urodził się tej nocy i wyglądał zdrowo – poinformowała siostra Anna Reczko.

W nocy z poniedziałku na wtorek w tzw. oknie życia w domu sióstr urszulanek w Łodzi znaleziono dziecko. Chłopiec urodził się tej nocy i wyglądał zdrowo – poinformowała siostra Anna Reczko.

Tekst w przekładzie Biblii Tysiąclecia: 1 Przystąpili do Niego faryzeusze i saduceusze i wystawiając Go na próbę, prosili o ukazanie

Z powodu pandemii franciszkanie w tym roku nie wystawią żywej szopki w Krakowie. W zamian bracia proponują transmisję nabożeństw i wspólnego kolędowania z kaplicy seminaryjnej.

Intensywnie użytkowane organy w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze są w takim stanie, jak gdyby miały ponad 150 lat, choć mają ich dopiero 30. Rozpoczął się generalny remont instrumentu. Renowacja potrwa do wiosny. Do tego czasu w kaplicy używane będą zastępcze organy.

„O. Augustyn Pelanowski nie posiada upoważnienia do głoszenia Słowa Bożego i sprawowania sakramentów, dopóki nie znajdzie biskupa, który go przyjmie do swojej diecezji lub przynajmniej zezwoli na wykonywanie święceń” – poinformował rzecznik prasowy Zakonu Paulinów o. Sebastian Matecki OSPPE.

Pomoc Kościołowi w Potrzebie od lat pomaga Syryjczykom. Z pomocą siostry Annie Demerjian i jej zgromadzenia w warsztatach krawieckich w Aleppo szytych jest 25 tys. ciepłych anoraków. Adwent to doskonały czas, abyśmy wydobyli z siebie to, co najlepsze i zdążyli z miłością.

Fundacja Orszak Trzech Króli serdecznie zaprasza całe rodziny do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Szopek „Pastuszkowie przybywajcie!”. Szopka konkursowa powinna w sposób wyraźny nieść przesłanie Bożego Narodzenia, a praca ma być wykonana własnoręcznie. Organizatorzy zachęcają do stworzenia szopki przez całą rodzinę.

Na Wawelu, podczas Mszy św. sprawowanej w 39. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski apelował o obronę św. Jana Pawła II, którego postać jest dziś atakowana. Szczególna prośba popłynęła w kierunku ludzi „Solidarności”.

W niedzielę w Niepokalanowie oficjalnie otworzono wystawę poświęconą działalności i męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbe. Wystawa została przygotowana z inicjatywy posła do Parlamentu Europejskiego Patryka Jakiego, grupy EKR oraz wiceministra klimatu Jacka Ozdoby. Wystawę można obejrzeć również w internecie.

Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji, działające przy Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie, przeprowadziło XIV Misyjny Jarmark z Aniołami pomimo pandemii.

Jak długo ludzie „Solidarności” będą walczyć o godne miejsce dla Jana Pawła II zarówno w swoich sercach, jak i w przestrzeni publicznej, tak długo będzie trwała walka o Polskę, tak długo będzie silny chrześcijański duch w naszej Ojczyźnie, tak długo nie ulegniemy siłom zła – mówił ks. abp Marek Jędraszewski w czasie Mszy św. sprawowanej w katedrze na Wawelu w 39. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Dziś trzecia niedziela Adwentu, niedziela „Gaudete” czyli radości. Jak mówił Ojciec Święty, warunkiem radości chrześcijańskiej jest umieszczenie w centrum swojego życia Jezusa. Papież pobłogosławił też figurki Dzieciątka Jezus do domowych szopek.
